top of page

YEŞUA DİYOR Kİ:

Güncelleme tarihi: 9 Tem 2021

İki bin yıl önce sizler gerçek hedefiniz olan ruhsal alemdeki sonsuz yaşama kavuşasınız diye gelmiştim. Unuttuğunuz bu gerçeği size hatırlatmak için gelmiştim. Gerçek bütünlüğünüzü, varlığınızın gerçeğini size tekrar hatırlatmak için gelmiştim. Varlığın bolluğuna ulaşabilmeniz için Tanrı'nın izni ile gelmiştim.

Yeşua Mesih.


Ancak o günlerde olduğu gibi bu günlerde de çoğunluk uykudadır. Çoğunun ruhları fiziksel olarak yaşıyor olmalarına karşın manevi olarak ölmüş durumdadır. Manevi yaşam ne olduğunuzu bilmek ve bunu kabul etmektir. Benimsemektir. Yaratanın bir uzantısı olduğunuzun farkına varmanızdır. Tanrı'nın askerleri ve çocukları olduğunuzu hatırlamanızdır.

Bilinçlerinizi yükseltin. Sevgi frekansına yükseltin. Sevgi en yüksek frekanstır ve tüm diğer frekansları da içinde barındırır. Bunun için ellerinizin ve kalplerinizin temiz olması gerekir. Aksi durumda ruhunuz saflaşamaz.


Nefsinizin (ego) gerçek hedefi ise sizi bu gerçekten uzaklaştırmak, körleştirmektir. Nefsiniz bir kere size yaşam hakkında yanlış bir kavrayış verdikten sonra sizde ayrılık, ikilik yani "ben" zanları başlar. Bu maddi yaşamı her şey ve sahip olduğunuz maddi bedenlerinizi de yegane varlığınız olarak görürsünüz. Bu ölüm bilincidir. Kendinizi o bedende ve o anda ki kimlikle kimliklendirirsiniz. Bu durumdan çıkmak ise çok zordur. Çünkü kendini nefsi yani egosu ile özdeşleştiren birinin rehberi  egosudur ve egonun körlüğünden bireyi egosu yani kendi nefsi çıkaramaz. Etrafınıza ölüm bilinciyle bakarken bu kısır döngüden çıkamazsınız. Dışardan yardım almanız gerekir ancak yardım ne bir dindir, ne de bir tarikat. Ne de sizin için kefaret ödeyen bir ruh. Bu yardım mesih bilincidir.  Mesih bilinci gerçek ve tek kurtarıcıdır. Yeşua Mesih 2000 yıl önce bunun için geldi. Bizlere Mesih bilincini hatırlatmak ve hedefimizin Kutsal Ruh olmak olduğunu hatırlattı ve bu çağrı tüm insanlaraydı. Ama sonuç ne oldu? Bugün hala insanlar putperest cahiller gibi, kendi uydurdukları yalanların peşindeler. Halbuki öncelikle temiz ellerle ve  temiz kalplerle yaşamak şarttı. Soran herkese cevap verilecekti ama soran olmadı.

Fizik dünyada hala burada verilen insanın gerçeğinin bilgileri mevcut. Bunları çeşitli kitaplarda, internette, web'de bulabilirsiniz. Belki de buldu çoğunluk ve okudu da ama benimsediler mi? Dünyanın haline bakılırsa, hayır.


Yeşua 2000'li yıllarda bir kere daha insanlara ruhsal alemden seslendi. Mesih bilincini hatırlattı ancak insanların çoğunluğu( %96) maddi dünyanın yarattığı illüzyonun ölüm bilincindedirler. Deccal budur. Mesih bilincinin karşıtı. Yine de elimizden geleni yaparak kollektif bilinci yükseltmeye çalışalım.

Sevgi yolumuz ışık yoldaşımız olsun.


Alpaslan Kuzucan

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İnsan ruhu ne güneştir, ne ay, ne toprak ve ne de başka birşey. İnsan insandır. Ruhu yeterince bilinçlenip arındığında Tanrı enerjisine değer ve birleşirler. Bedeni değil ruhu birleşir. Egosu da değil

Dünyasal şeylere atfedilen önem büyük bir yanılgıdır. Çünkü bu hal düşüncelerimizi sonsuz olan Bir'den geçici olana çevirir. Bu durumda Tanrı kelimesini duyan, bu kelimenin gerisindeki sonsuzluğu deği

MANASI NEDİR,?  YAŞANTIMIZDA VE KENDİ İÇİMİZDEKI YERİ NEDİR? Öncelikle kendimizle olan ilişkimizin sevgi esaslı olması demektir. Kendimizi sevmeden diğer insanları sevemeyiz. Diğer varlıkları sevemeyi

bottom of page