top of page

YOL BİREYSEL VE YOLCU TEK BAŞINADIR

Yukarı yükseklere bakın. Derin bakın. Bilinçlerinizi yükseltin. Tanrı’yı her şeyin kaynağı olarak düşünün. Tanrı’nın ışığını düşünün. Doğruları söylemekten korkmayın. Toprağın bağrında kalmaktan korkun. Sonsuz yaşamı arzulayın. Sonsuz yaşamı arayın. Tanrının huzuruna çıkabilmek için dua edin. Tanrı’nın sevgi olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Kalbinizde hâkim olan duygu sevgi değilse Tanrı’nın huzuruna çıkamazsınız. 

Hristiyanlığı ben kurmadım. Yahudi dinini de sevmedim. Amacım farklı bir düşünce akışı yaratmaktı. İnsanları biraz daha sevgiye, şefkate çekmek istedim ama onlar istemediler. Beni havarilerim bile tam anlayamadı. Şimdi bile beni tam anlayabilen birkaç kişi var sadece. Sen beni tam anlayanlardansın kardeşim. İnsanların benim yeni bir din kurmaya çalıştığımı düşünmeleri beni çok rahatsız ediyor. Ben iki bin sene önce de yeni bir din kurmaya çalışmadım. Biliyorsun ben Yahudiydim. Yapmak istediğim, mevcut dindeki yanlışları düzeltmekti. Yeni bir hareket yaratmak değildi. Benden sonra gelen gibi kendi ismimi öne çıkarmak, adımı yaymak gibi bir niyetim de yoktu. Hatta kendi ismim bilinsin dahi istemedim. İstediğim, insanların yüzlerini Tanrıya çevirmekti sadece. Bunu bilsinler.

Yüzünüz Tanrıya dönükse yaşam, dünyaya dönükse ölüm sizi bekliyor. İnsanın seçimine Tanrı karışmıyor. Tercihinizi yapın, bu yolda tamamen özgür ve tek başınasınız.

Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgürleştirecektir.  Gerçeği bilen tüm dünyasal ihtiras, takıntı ve korkularından özgür olur.  Varlığın birliği gerçeğini bilmeden kalıcı bir adalet, ahlak, birlik, sevgi ve coşku olamaz. Ruhaniyet ve huzur olamaz. Sadece bu gerçeği bilip ve onu özümseyip yaşamak savaşları durdurabilir. Dünyaya kalıcı bir barış getirebilir.

Bin arasında birinizi on bin arasında ikinizi seçeceğim ve onlar ayakta bir olacaklar. Yok denecek kadarınız kutsal ruh olmayı başardınız. 

Gelen her yeni nesil kendilerinden önce gelenlere kıyasla daha bilinçlidirler.

Onları uyar artık iyi insanda olsalar, kimseye bir zararları veya kötülükleri olmamış da olsa şayet dünyadaki bedenli yaşamları süresince gerçeğe uyanmamışlarsa insanların vefatlarını takiben ruhları uyandırılmayacak ve bireysellik vasıfları silinerek tabiat güçlerine karışacaklar. Bu ebedi yok oluştur. Bireyin kendinin farkında olan varlık olma özelliklerini kaybetmesidir. Kötülükleri olmadığı için bu ruhlara azap olmayacaktır ancak yok olacaklardır. İçinde bulunduğunuz bu dönem bu insan nesli için son dönemdir. Doğanın kilitleri açıldı. Doğa insanlardan öcünü alacak. Bunu insanlara açık olarak bildir.

Yeşua 2019.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

İnsan ruhu ne güneştir, ne ay, ne toprak ve ne de başka birşey. İnsan insandır. Ruhu yeterince bilinçlenip arındığında Tanrı enerjisine değer ve birleşirler. Bedeni değil ruhu birleşir. Egosu da değil

MANASI NEDİR,?  YAŞANTIMIZDA VE KENDİ İÇİMİZDEKI YERİ NEDİR? Öncelikle kendimizle olan ilişkimizin sevgi esaslı olması demektir. Kendimizi sevmeden diğer insanları sevemeyiz. Diğer varlıkları sevemeyi

Tanrı mükemmeldir öyleyse bizim de mükemmel olmaya çalışmamız gerekiyor. (Matt 5:48) Tanrı bizi kucaklamak istiyor. En üst lütuf olan Kendisiyle Kaynakta birleşmeye çağırıyor. Dünyevi ayartmalara muha

bottom of page